ÜRÜN DETAY

Yumuşatma Cihazları


Ürün Kodu: 1578
Fiyat: Girilmedi

Kalsiyum ve magnezyum iyonlarının suda oluşturduğu sertlik, gerek içme sularında gerekse çeşitli alanlarda kullanılan sularda istenmeyen bir durumdur.

Özellikle sanayide buhar kazanlarında, endüstiriyel ve evsel sıcak su üreterek çalışan cihaz ve makinalarda kireçlenmeler çok büyük zararlara yol açar. 

Ayrıca bu kireçlenmeler enerji sarfiyatını ve ısı geçiş kayıplarını arttırır.

İçme sularının yumuşatılması ayrıca suyun tadınında iyileşmesini sağlar. Yumuşatma sistemlerinde iyon değiştirici reçine ile sudaki kalsiyum ve magnezyum iyonları alınarak yumuşaklık sağlanır. 

Sistem otomatik kontrol valfi sayesinde; reçineyi tuzlu su ile yıkar yeniler, ters ve düz yıkayarak durular servise sokar. 

Tuzlu su çözeltisi tuz kabında sistem otomatik olarak kendisi hazırlar.

Gerek seçilen tanklar (polietilen veya 304 - 316 paslanmaz çelik) gerekse kullanılan reçine dünya sağlık standartlarına uygundur. 

Permo Su yumuşatma cihazları "debi öncelikli" çalışarak her zaman yumuşak suyu size garanti eder. 

Akıllı bir cihaz olan Permo Data 7 / Data 7 Bio mikroprosesörlü işlemciyle su tüketimini sürekli hesaplayarak haftanın her gününün ayrı ayrı tüketim ortalamasını tespit eder. Eğer rezervi ertesi güne yeterli gelmiyorsa kullanıcının seçmiş olduğu rejenerasyon zamanında rejenerasyonunu yapar.

PERMO su yumuşatma cihazlarının, diğer tüm benzerlerine göre en önemli üstünlüğü rejenerasyonu ters akışlı olarak yapmasıdır. 

PERMO su yumuşatma cihazları birçok ekonomiyi (enerji, su ve tuz) aynı anda yapabilen gerçek bir konfor kaynağıdır. Evinizin ve işletmenizin konforu ve tesisatınızın korunması için yapılacak en iyi yatırımdır.

SU YUMUŞATMA CİHAZI SEÇİMİ

Q = m3/Gün olarak tüketim miktarı

f = Ham su sertliği f'

Q x f 20 m3/Gün x 40 f' sertlik 

V = -------- V = ------------------------------------------- = 114,28 Lt reçine 

7 7 

Yukarıdaki örneğe göre PERMO 7125 Tipi yumuşatma cihazı seçilmelidir.

SU YUMUŞATMA CİHAZI TUZ TÜKETİMİ

Yumuşatma Cihazı Reçine Miktarı X 0,28 = Rejenerasyon başına tüketilecek tuz miktarı Kg.

Örnek;

PERMO 7125 Tip Yumuşatma Cihazı (125 Lt. Reçine) x 0,28 = 35 Kg. Tuz.

SU YUMUŞATMA CİHAZI REÇİNE MİKTARINA GÖRE DEBİ HESABI

Reçine Miktarı x 7 125 x 7 

Debi Lt = ------------------------------------------- Debi Lt. = --------------------- = 21.875 Lt 

Ham Su Sertliği f 40 f 

Yukarıdaki örnekte PERMO 7125 Tip Su Yumuşatma cihazı Baz alınmıştır.

Bulunan değer üzerinden % 10 düşülerek cihaz programına girilmesi tavsiye edilir.

Permo Optimo Su Yumuşatma Cihazı

Compact  “high efficiency”  water softener
For apartments

Permo Optimo su yumuşatıcısı suyun içindeki iyonik maddeleri (suya sertlik veren maddeleri) yok eder ve güvenli yumuşatılmış su üretir.

OPTİMO alışagelmiş yumuşatıcılar gibi değildir. Permo tarafından patent verilen “cation exchanger SOFTCARE” sistemi ile çok yüksek performanslı kalibre reçine ile çalışmaktadır.

Çok küçük boyutları ile optimum miktarda yumuşatılmış su sağladığı gibi ölçülerinin küçük olmasından dolayı, boş yeri az olan ev ve villalar için ideal bir cihazdır.

Özel reçinesi sayesinde küçük fakat güçlüdür. Tuz tüketimi 600 Lt/günde yıllık 200m3 ‘tür. Bu sayede diğer yumuşatma cihazlarına oranla su ve tuz rejenerasyonunda muhteşem bir tasarruf sağlamaktadır.  

Optimo işletim sistemi kullanıcı tarafından seçilen zamanlama ve kullanım artışı ne olursa olsun kullanıcının tam tüketimine göre rejenerasyonu garanti eder. Elektrik kesilmelerine karşı 24 voltluk yedek güç desteği sayesinde 900 saat hafızasını koruma özelliğine sahiptir.

BİO-SİSTEMİ sayesinde yıkama için kullandığı tuzdan klor elde ederek reçinesini klorlu suyla yıkayıp tam dezenfektan sağlar.