KURUMSAL

Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazları

Sanayi Tipi Su Arıtma Cihazları

İçme suyu, bir su arıtma sistemi hakkında soru soranlar için birincil endişe iken ticari kullanımlar söz konusu olduğunda bunun nedeni; artıklarından arındırılmış su hatları tutulması ve sanayi tipi su arıtma cihazları hakkında daha fazla bilgi edinilmesini gerektirir. Taşınan mineraller gibi kirleticiler birikerek zamanla hasarına yol açabilir. Ancak aktif kalıcı bir çözüm arıyorsanız kolayca uygun bir su arıtma sistemi kurmaktan kaçınılmalıdır. Endüstriyel atık suyu düzgün su haline getirebilmek için atık hacmine göre tam endüstriyel su arıtma tesisi, uygun su arıtma cihazları ve uygun ekipman gerekir.

Uygulanabilir filtre çözümleri ile suyun arıtılmasına yardımcı olmak için pek çok çözüm bulunuyor. Günümüzde evsel ve sanayi tipi su arıtma cihazları pek çok tipte üretilebiliyor. Sanayi tipi su arıtma sistemleri işin ekonomik yönünde kurum ve kuruluşlar için çok maliyetli gibi görünüyor olsa da sürdürülebilirlik çerçevesinde iyi bir yatırım olarak algılanmalıdır.

Su Arıtma Cihazı Çalışma Prensipleri

  • Su besleme pompası; ham su akışı ve gerektiği gibi su basıncını sağlamak için kullanılan pompa, gerekli kapasite ve kalite ile stabil çalışabilir su arıtma sistemi sağlamak için ilk adımdır.
  • Kuvars kumu filtresi: Ana kullanım: Manganez, pas, kolloid materyal, mekanik kirlilikler gibi hacmi 20 UM (mikrometre)'den fazla olan katı ve diğer parçacıkların tutulmasını sağlar.
  • Çıkış maddesi türbidite; suda bulanıklığa neden olan askıda maddeler, planktonlar vb diğer organik maddelerdir, suyun optik özelliğini etkiler.
  • Aktif karbon filtre; su içinde koku, pigment, kimyasal ve biyolojik organizmaları kaldırma pestisit kirliliğini ve diğer zararlı kirleticileri azaltmak için kullanılır. Aktif karbon filtresi güçlü adsorpsiyon kapasitesi sayesinde kuvars kum filtresi ile temizlenmez organik maddeleri temizler ve aynı zamanda su içinde kalıntı klor içeriğini düşürür. Ayrıca, aktif karbon filtresi sudaki metal iyonlarının bir kısmını emer.
  • Sodyum filtresi; son süreçte sodyum filtresi su yumuşatıcı için kullanılan katyonik reçine esaslı su sertliğini azaltır. Sudaki sertliğin başlıca nedeni olan kalsiyum (Ca 2+), magnezyum (Mg 2+) iyon bileşimidir, filtreyi geçtikten sonra, Ca2 +, Mg2 + sodyum katyonları tarafından değiştirilir.