KURUMSAL

Ankara Su Arıtma Cihazı Firmaları

Ankara Su Arıtma Cihazı Firmaları

Ankara Su Arıtma Cihazı Firmaları

Su kaynakları açısından çok varlıklı bir ülke olmamıza rağmen, bazı teknik yetersizlikler, coğrafi şartlar ve de suyun öznel karakteristiği nedenleri ile doğal sudan yeterince faydalanılamıyor. Doğal kaynaklardan temin edilebilen su kalitesi ise dengesiz bir dağılım sergiliyor. İçilebilir nitelikte şebeke suyu ise neredeyse yok...

Özellikle İç Anadolu Bölgesi başta olmak üzere birçok bölgenin şehir şebeke suyunun sertlik derecesi yüksek seyrediyor. Bu nedenle tüm dünyanın sorunu olan su kıtlığı ve kaliteli su içebilme çözümlerinde evsel su arıtma cihazları kullanımı ülkemizde de yaygınlaşıyor. Kullanımları son derece pratik ve çeşitli ebatlarda olan cihazlar bölgesel suyun niteliğine, kullanıcı kapasitesine veya diğer beklentilere göre tercih edilebiliyor.

Doğru Su Arıtma Cihazı Satın Almak İçin Geçerli Kriterler

Bölgede bulunan suyun kalitesi: Suyun doğası mineraller bakımından ne kadar zengin olduğunu anlamak için yerel bir laboratuar testi çok önemlidir. Sertlik derecesi yüksek ise genellikle ters osmoz su arıtma cihazı, sert sularda daha iyi çalışır.

Bölgede güç kullanılabilirliği: Eğer bir alanda çok sık elektrik kesintileri ile karşı karşıya kalıyor iseniz o zaman ters osmoz filtresi olarak elektrik üzerinde çalışan herhangi bir ortalama su arıtma cihazı sizin için uygun olmayacaktır.

İhtiyacı uygun olacak su arıtma cihazı türü: Su arıtma cihazı farklı performans ve su filtreleri ile üretilir. Örneğin ultraviyole filtreli su arıtma cihazları ters osmoz, aktif karbon bazlı filtrelere göre daha farklı alanlarda uzmanlaşmıştır. Aktif karbon bazlı filtreler pestisitler ve benzeri şeyleri yok etmek de iyidir, ekstra su bazlı organizmalar için ise ultraviyole filtreler uygundur.

Bir Su Arıtma Cihazının Ortalama Ömrü Ne Kadardır?

Bir su arıtma cihazının ömrü gerçekten uzun yıllar sürebilir. Ancak, bu kendiniz için doğru su arıtma cihazı satın almanız ve herhangi bir zamanda gerekli olan bakımı yapmak için bir uzman desteği alırsanız geçerlidir. Piyasada çok farklı fiyatlara satılan cihazlar kalite yönünden de farklılıklar gösterir. Sarf malzemelerini, temizleyici filtrelerini değiştirme temini ile bir su arıtma cihazı en az 10-15 yıl düzenli çalışabilir.